‘सिजी कामना फिल्म अवार्ड २०७६’ लागि विभिन्न मनोनयन सूचि सार्वजनिक भएको छ। मनोनयनमा २६ विधालाई समेटिएको छ।
उत्त्कृष्ट फिल्मको मनोनयनमा ‘छक्का पञ्जा ३, डमरुको डण्डीवियो, नाई नभन्नु ल ५, प्रसाद र साइली’ परेका छन्। उत्कृष्ट नायकको सूचीमा खगेन्द्र लामिछाने, विपिन कार्की, गौरव पहाडी र निखिल उप्रेती परेका छन् भने नायिकाको सूचीमा दीपिका प्रसाईं, मेनुका प्रधान, नम्रता श्रेष्ठ, पूजा शर्मा र शिल्पा पोखरेल परेका छन्।
‘कामना अवार्ड’मा २६ विधामध्ये १४ विधामा एसएमएस मार्फत भोट गर्न सक्ने आयोजनकले जानकारी दिएको छ। जसमध्ये १० प्रतिशत भोट दर्शक र ९० प्रतिशत निर्णायक मण्डलको मूल्यांकनका आधारमा जोडेर विजेता घोषणा गरिने जनाएको छ।
मनोनयन सूचि
सर्वोत्कृष्ट फिल्म
छक्का पञ्जा ३
डमरुको डण्डीबियो
नाई नभन्नु ल ५
प्रसाद
साईंली
सर्वोत्कृष्ट निर्देशक
मिलन चाम्स – बोबी
दिपाश्री निरौला – छक्का पञ्जा ३
विकासराज आचार्य – नाई नभन्नु ल ५
दिनेश राउत – प्रसाद
रामबाबु गुरुङ – साईंली
रामशरण पाठक – सयकडा दस
सर्वोत्कृष्ट नव निर्देशक
चक्कर – अनुष्क रौनियार
वसन्त अधिकारी – जानी नजानी
छेतन गुरुङ – डमरुको डण्डीवियो
सम्राट शाक्य – यात्रा
संगीता श्रेष्ठ – कथा काठमाडौं
सर्वोत्कृष्ट नायक
खगेन्द्र लामिछाने – डमरुको डण्डीवियो
विपिन कार्की – गोपी
विपिन कार्की – प्रसाद
गौरव पहारी – साइली
निखिल उप्रेती – भिलेन
सर्वोत्कृष्ट नायिका
दिपिका प्रसाईं – छक्का पञ्जा ३
मेनुका प्रधान – साईंली
नम्रता श्रेष्ठ – प्रसाद
पूजा शर्मा – रामकहानी
शिल्पा पोखरेल – भिलेन
सर्वोत्कृष्ट नव नायिका
सुहाना थापा – ए मेरो हजुर ३
कविता गुरुङ – बोबी
निरिषा बस्नेत – जानी नजानी
सुपुष्पा भट्ट – रणवीर
मलिका महत – यात्रा
सर्वोत्कृष्ट नव नायक
कपील खत्री – भिलेन
उत्सव न्यौपाने – सयकडा दस
अभिषेक नेपाल – नाइं नभन्नु ल ५
उमेश थापा – बोबी
किशोर खड्का – बाँध मायाले
सर्वोत्कृष्ट सह नायिका
ऋचा शर्मा – चक्कर
नम्रता श्रेष्ठ – जानी नजानी
सन्ध्या केसी – कथा काठमाडौं
प्रियंका कार्की – नाई नभन्नु ल ५
रश्मी भट्ट – सयकडा दस
सर्वोत्कृष्ट सह नायक
जितु नेपाल – छक्का पञ्जा ३
अनुप बराल – डमरुको डण्डीवियो
दयाहाङ राई – साईंली
मनोज गजुरेल – सयकडा दस
सलोन बस्नेत – यात्रा
सर्वोत्कृष्ट खलपात्र
धु्रव कोईराला – भिलेन
प्रसान्त ताम्राकार – रणवीर
निश्चल बस्नेत – प्रसाद
प्रमोद अग्रहरी – कथा काठमाडौं
अर्पण थापा – चक्कर
सर्वोत्कृष्ट हास्य कलाकार
केदार घिमिरे – छक्का पञ्जा ३
केदार घिमिरे – रामकहानी
रविन्द्र झा – रामकहानी
राजाराम पौडेल – बाँध मायाले
विल्सनविकम राई – रामकहानी
सर्वोत्कृष्ट बालकलाकार
अनुभव रेग्मी – भैरे
अनुभव रेग्मी – नाईं नभन्नु ल ५
कुसाग्र भट्टराई – कोहलपुर एक्सप्रेस
लक्की भण्डारी – चङ्गा
सेड्रीना शर्मा – नाईं नभन्नु ल ५
सर्वोत्कृष्ट कथा
दीपकराज गिरी – छक्का पञ्जा ३
खगेन्द्र लामीछाने – डमरुको डण्डीवियो
दिपेन्द्र लामा – गोपी
रामबाबु गुरुङ – साईंली
सम्राट शाक्य – यात्रा
सर्वोत्कृष्ट पटकथा
रामसरण पाठक – सयकडा दस
सुसिल पौडेल – प्रसाद
विकासराज आचार्य र सामिप्यराज तिमल्सीना – नाईं नभन्नु ल ५
खगेन्द्र लामीछाने – डमरुको डण्डीवियो
दीपकराज गिरी – छक्का पञ्जा ३
सर्वोत्कृष्ट संवाद
सुसिल पौडेल – प्रसाद
रामसरण पाठक – सयकडा दस
रामबाबु गुरुङ – साईंली
खगेन्द्र लामिछाने – डमरुको डण्डीवियो
दीपकराज गिरी, केदार घिमिरे, जितु नेपाल र यमन श्रेष्ठ – छक्का पञ्जा ३
सर्वोत्कृष्ट गीतकार
दिपेश उप्रेती – डुली डुली – यात्रा
कालीप्रसाद बास्कोटा – बगी रहेँ – साईंली
दिनेश थपलिया– तिम्रो आँखामा – नाईं नभन्नु ल ५
विप्लव प्रतिक – तेरो आफ्नो भन्नु – गोपी
एकनारायण भण्डारी – जिन्दगी नै भन्दिनं – ए मेरो हजुर ३
सर्वोत्कृष्ट संगीतकार
कालीप्रसाद बास्कोटा – बगी रहें – साइली
बसन्त सापकोटा – तिम्रो आँखामा – नाईं नभन्नु ल ५
बसन्त सापकोटा – आँखाको नानी – बोबी
सरोज पोखरेल – तिम्रो स्वरमा – अनुराग
आशिष अविरल – जिन्दगी नै भन्दिनं – ए मेरो हजुर ३
सर्वोत्कृष्ट पाश्र्व गायक
सुगम पोखरेल – तिम्रो लागि – रामकहानी
सुगम पोखरेल – सँगै सँगै – बाँध मायाले
प्रताप दास – तिम्रो स्वरमा – अनुराग
हेमन्त राना – बगी रहें – साईली
डेविड शंकर – पहिलो नम्बरमा – छक्का पञ्जा ३
सर्वोत्कृष्ट पाश्र्व गायिका
मेलिना राई – डुली डुली – यात्रा
अञ्जु पन्त – झ्यानाकुटी – भिलेन
मेलिना राई – तिम्रो आँखा – नाईं नभन्नु ल ५
मेलिना राई – सान्नानीलाई – भैरै
अञ्जु पन्त – सँगै सँगै – बाँध मायाले
सर्वोत्कृष्ट नृत्य निर्देशक
प्रविण सिंह – परान परान – ए मेरो हजुर ३
कविराज गहतराज – सन्नानीलाई – भैरे
कविराज गहतराज – पहिलो नम्बरमा – छक्का पञ्जा ३
कविराज गहतराज – तिम्रो आँखौमा – नाईं नभन्नु ल ५
कविराज गहतराज – तिम्रो लागी – रामकहानी
सर्वोत्कृष्ट द्वन्द निर्देशक
सूर्य थोक्कर – भैरे
शुक्रराज शाह – भिलेन
रोशन श्रेष्ठ – बाँध मायाले
हिमाल केसी – यात्रा
चन्द्र पन्त – रणवीर
सर्वोत्कृष्ट छायांकन
रविन आचार्य र अनुष्क रौनियार – चक्कर
हरि हुमागाईं – डमरुको डण्डीवियो
पुरुषोत्तम प्रधान – नाईं नभन्नु ल ५
राजेश श्रेष्ठ – प्रसाद
सौरभ लामा र मदन कश्यप घिमिरे – भिलेन
सम्पादन
निमेष श्रेष्ठ – साईंली
लोकेस बज्राचार्य – प्रसाद
अर्जुन जिसी – नाईं नभन्नु ल ५
निमेष श्रेष्ठ – डमरुको डण्डीवियो
विपिन मल्ल – छक्का पञ्जा ३
पाश्र्व संगीत
सैलेस श्रेष्ठ – ए मेरो हजुर ३
एलिष कार्की – भैरे
संगम पन्च र पुष्प पलान्चोकी – चक्कर
एलिष कार्की – डमरुको डण्डीवियो
एलिष कार्की – नाईं नभन्नु ल ५
ध्वनी मिश्रण
सुनयमान श्रेष्ठ – छक्का पञ्जा ३
मुकेष शाह – बोबी
मुकेष शाह – डमरुको डण्डीवियो
मुकेष शाह – नाई नभन्नु ल ५
उत्तम न्यौपाने – प्रसाद
श्रृंगार
श्याम लामा – चक्कर
दिपु पौडेल – डमरुको डण्डीवियो
सरोज बुढाथोकी – जानी नजानी
श्याम बराल – नाईं नभन्नु ल ५
सरोज बुढाथोकी – भिलेन